Centrum sztuk walk

Kategoria ogólna => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: ltr. Marzec 07, 2008, 19:57:14Tytuł: Powstał serial o Bruce Lee.
Wiadomość wysłana przez: ltr. Marzec 07, 2008, 19:57:14
Chińska telewizja rozpoczęła zdjęcia do serialu poświęconego Bruce 'owi Lee - mistrzowi wschodnich sztuk walk i aktorowi, dzięki któremu kung fu zrobiło furorę na Zachodzie - podały chińskie media.

Agencja Xinhua podała, że zdjęcia do "Legendy Bruce'a Lee" rozpoczęły się w Shunde w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Z Shunde pochodzili jego przodkowie, a on sam urodził się w San Francisco w 1940 roku.

Serial, złożony z 40 odcinków, będzie kosztować 50 mln juanów (4,8 mln euro). Zdjęcia kręcone będą również w Hongkongu i USA, gdzie Lee studiował i rozpoczął swoją karierę.

Jego rolę zagra Chen Guokun (znany też jako Chan Kwok-kwan), aktor, który wystąpił w komediowym kinie akcji "Kung Fu Szał". Chen twierdzi, że Bruce Lee był dla niego ideałem od dzieciństwa.

Serial o mistrzu sztuk walki, który stał się idolem i wzorem do naśladowania dla milionów ludzi, ma być pokazywany w 2008 roku, kiedy Pekin będzie gościć Igrzyska Olimpijskie.

Chiński rząd jako promocję chińskiej kultury traktuje również najdroższy film w historii swojej kinematografii - superprodukcję w reżyserii Johna Woo. Powstająca za 50 mln dolarów "Battle of Red Cliff" (Walka o Czerwony Klif) to epicka opowieść o wydarzeniach w przededniu zjednoczenia chińskich królestw przez cesarza Qin.


Już jest dostępny w internecie Trailer do serialu Legend of Bruce Lee. Zapraszam do oglądania

Link: http://pl.youtube.com/watch?v=ZsPMMIE3E-Y
Tytuł: Odp: Powstał serial o Bruce Lee.
Wiadomość wysłana przez: Songo1382837 Kwiecień 15, 2008, 20:04:16
ciekawe kiedy bedzie w Polsce