Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Aktualności: Forum o Bruce Lee. Zapraszamy do dyskusji.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: LEGENDARNY, Ostatni wywiad z Bruce'm Lee PL - napisy - LINK!!!! : Sierpień 26, 2012, 18:25:09
Właśnie przygotowuję napisy do filmu "I am Bruce Lee", tylko oryginalnego wydania dvd i blu-ray (trochę mozolnie to idzie, gdyż chciałbym dobrać dobre słownictwo a nie jestem po filologii angielskiej). Jeśli ktoś chciałby mi pomóc, i posiada lub będzie oryginalne wydanie i am bruce lee na dvd bądź blu-ray proszę o kontakt. Myślę, że uczciwie było by tłumaczyć po 10 minut filmu, później następna sprawdza pierwsze 10 i tłumaczy kolejne dziesięć, ja sprawdzam to co było przetłumaczone (10-20 min) i tłumaczę dalej i tak do końca :D

Teraz mam przetłumaczone 7 minut filmu > https://hotfile.com/dl/169133754/eb3e8f7/I_AM_BRUCE_LEE_NAPISY_PL(do7min).rar.html
hasło do paczki z napisami: bruceleepl.blogspot.com

Wzniosły projekt, lecz nie obiecuję że szybko przetłumaczę całość, bez drugiego tłumacza.
Można kupić dysk dvd i blu-ray (region B,2 - europejski) na zaavi.com lub dvd na amazon.co.uk (do tłumaczenia przyda się film już na PC'cie)

kontakt e-mail jest w profilu.
2  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: Mity o Bruce Lee : Sierpień 26, 2012, 15:04:00
Nie warto wierzyć we wszystko co słyszy się o "ikonie popkultury". Prawda jest taka, że zrodziło się mnóstwo nie prawdziwych informacji o nim po jego śmierci. W Hong Kongu, a później na świecie ludzie spekulowali o jego śmierci, ludzie chcieli się też dorobić na jego sukcesie który zbudował po przez 3 filmy (również uznany na świecie styl walki Jeet Kune Do) w których był przede wszystkim aktorem, choreografem walk jak również reżyserem czy scenariuszu-pisarzem w "Way of the dragon" czy niedokończonym "Game of Death" (wydanym kilkanaście lat później 'internationally' jako "Warrior's Journey" i w Japonii jako "Bruce Lee in G.O.D" - troszkę zmieniony). Film "Wejście Smoka" został wprowadzony do kin po jego śmierci - USA, Hong Kong 1973r; a w Polsce jeszcze później bo mniej-więcej w sierpniu 1982 roku. Polacy nie mogli jeszcze wtedy wiedzieć (lata 70) kim był, moja wiedza nie jest też aż tak duża, lecz wydaje mi się że jeśli w Polsce szkoły karate 'wyrastały jak grzyby po deszczu', to wcześniej w Stanach działo się to samo. Zainteresowanie było ogromne, z czego zrodziło się wiele plotek i 'mitów'.
Shannon Lee obecnie stara się przekazać jego dziedzictwo całemu światu - nie tylko w aspektach sztuk walki. Prowadzi nawet Vlog'a >

http://www.youtube.com/user/BruceLeeOfficialPage/videos?query=VLOG

A jeśli rozumiesz trochę po Rosyjsku, te wideo będzie ciekawe dla ciebie :D >
http://www.youtube.com/watch?v=2R3w3sMZiN0
3  Kategoria ogólna / Dyskusja ogólna / Odp: co robić jak żyć i jak walczyć : Sierpień 17, 2012, 13:23:15
1) Na moim przykładzie mogę ci powiedzieć, że żałuję że wcześniej nie zacząłem się uczyć sztuk walki, nawet mogło to być karate czy pierwotne wing chun. Musisz zrobić jeszcze rozeznanie u którego 'sifu' chciałabyś się uczyć.

2, 3) Tak, przygotowanie fizyczne jest dobre by móc w ogóle brać udział w jakichkolwiek sztukach walki, tylko ja bym przygotowywał się na twoim miejscu bardziej wydolnościowo (bieganie + trening sekwencyjny, obwodowy) i postawienie na ogólną sprawność. Później można wprowadzić coś więcej.
Nie obciążaj się zbyt mocno, lepiej zacząć od małych kroków. Musisz pamiętać, że większy mięsień to większa siła i mniejsza szybkość rąk, nóg. a moc jest wypadkową szybkości i siły. Jednym słowem im szybsze będzie uderzenie z punktu A(położenie pięści) do B(przeciwnik) to bardziej to odczuje.

Musisz sobie jeszcze zadać pytanie dlaczego chcesz trenować Jeet Kune Do, np. niektórzy trenują Sztuki Walki bo chcą schudnąć, niektórzy tylko do samoobrony, jeszcze inni chcą być dobrzy w danej sztuce, czyt. walce. Przypomniało mi się co bruce lee kiedyś napisał, to że żadna 50-60 kg kobieta nie pokona 100 kg chłopa, jedyne co może zrobić to wyprowadzić kopnięcie boczne na kolano bądź krocze i uciekać gdzie pieprz rośnie Chichot

Nie bierz wszystkiego do siebie co napisałem, ponieważ nie jestem żadnym nauczycielem sztuk walki, lepiej gdybyś zapytała się jeszcze kogoś kto zna się na jeet kune do bardziej niż ja - np. Mistrza Wojciecha Adamusika, Łódź jeetkunedo.pl - jest chyba jednym z najlepszych nauczycieli JKD w Polsce.


Polecam jeszcze ci książki - "Bruce Lee Metoda walki część 1 - Techniki Samoobrony" i część drugą - "trening podstawowy"
4  Fora tematyczne / Human weapon / Odp: Kung Fu : Sierpień 03, 2012, 22:49:56
Odkopuję temat, by każdy mógł łatwo znaleźć ten odcinek serialu :-) - tutaj:
http://www.youtube.com/user/LegendaryTigerOfAsia/videos?query=human+weapon+kung+fu

A wywiady z bruce'm lee można znaleźć tutaj http://www.amazon.co.uk/Bruce-Lee-Lost-Interviews-DVD/dp/B0002Z9XXI Miałem bodajże kiedyś tą wersję, a teraz taką z australii

ale to chyba jest to samo, są tam dwa wywiady audio, lost interview i casting do zielonego szerszenia a wszystko na DVD za jedyne 5 funtów, a nie jakieś tam linki nie wiadomo skąd i w jakiej jakości. - Nie ma to jak odpowiedź po 3 latach do Natali Chichot (ale może ktoś szuka podobnej odpowiedzi)
5  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: Tajemnica śmierci Bruce'a Lee : Sierpień 03, 2012, 22:35:18
To jest to wydanie - http://www.kolekcjafilmowa.pl/kungfu/14.html trzeba pamiętać że to nie jest film związany z Bruce'm Lee.
6  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: Filmy z Bruce Lee : Sierpień 03, 2012, 22:20:13
Jako że nie chcę się rozpisywać, znalazłem na yt dobre wytłumaczenie po angielsku, po prostu dawny kolega bruce'a lee wykręcił mu numer i nakręcił go, czego bruce nie chciał. Wstawił go również do 'czołówki' , napisów początkowych w filmie i zrobili z tego film na bazie sukcesu bruce'a lee jak wiele innych z jego kopią

Filmy główne z bruce'em lee -
- Big Boss - Wielki Szef
- Fist of Fury - Wściekłe pięsci
- The Way of the Dragon - Droga smoka
- Warrior's Journy (Game of Death) - Droga wojownika (nie ukończony) - game of death nie należy kupować i oglądać gdyż to tania podróbka filmu, jedynie japoński BRUCE LEE G.O.D jest warty uwagi, gdyż zawiera wycięte sceny :-)
- Enter The Dragon - Wejście Smoka

tu jest trailer -

"Unicorn was a childhood friend of Bruce Lee.Unicorn also appears in "Fists of Fury".
Unicorn asked Bruce if he could give directions w/ a few fighting scenes in "Fist of Unicorn".Bruce obliged, but unbeknownst to Bruce ,the cameras were rolling. He was NOT part of the cast.
The opportunistic movie company billed Bruce as the star of the movie, as you can see, he is only in the beginning credits.
He was decieved, and sorely regretted having been taking advantage of!"

JPGR66, źródło youtube

7  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: 5 tom książki spod redakcji John'a Little. : Marzec 31, 2012, 18:05:15
Kiedyś pytałem o tą książkę i odpisali mi, że mieli do wyboru do przetłumaczenia 'Słowa Smoka' i 'Letters of the Dragon' i wybrali Słowa Smoka. Nie wiem czemu nie mogli tłumaczyć jeszcze 'Letters of the Dragon'.

Osobiście wolałbym by przetłumaczono 'Ultimate Guide to Jeet Kune Do' albo 'Tao of Jeet Kune Do: expanded edition'
8  Kategoria ogólna / Ogłoszenia / Bruce Lee Blog : Styczeń 30, 2012, 15:43:39
Zapraszam na mój blog - http://bruceleejkdpl.blogspot.com
Jeśli ktoś chciałby pomóc w tworzeniu (dostarczanie newsów, artykuły i inne) , proszę o informacje na bruceleepl@o2.pl

Na początku miała być strona z adresem brucelee.pl ale projekt został porzucony.
Strony: [1]
| https://herbcio.pl (88) || https://jak-pisac-prace.pl (8384) || Urządzenie do mycia okien Lewi-Polska (5946) || gotowe prace dyplomowe (910) || https://polska-dania.pl (2496) |