Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Aktualności: Forum o Bruce Lee. Zapraszamy do dyskusji.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2
1  Kategoria ogólna / Newsy / Seminarium Jeet Kune Do oraz nóż w wersji bojowej-Łódź : Luty 03, 2014, 14:31:43
Serdecznie zapraszamy na seminarium JKD oraz z noża które poprowadzi Senior Instructor JKD Wojciech Adamusik

Staż przeznaczony jest przede wszystkim dla osób na średnim i zaawansowanym poziomie!
Szkolenie obejmować będzie:
poruszanie się z wykorzystaniem stop kicków
obrony przed kopnięciami
zaawansowany trapping oraz przejścia do poszczególnych stref walki.
kombinacje z wykorzystaniem 5 sposobów ataku
Obrony + ataki z wykorzystaniem noża.

Sifu Wojciech Adamusik to znany i ceniony Instruktor w kraju jak i za granicą.
Senior Instructor Jeet Kune Do pod GM Richardem Bustillo
4 stopień mistrzowski Doce Pares z rąk SGM Cacoy Canete
Instructor MMA Grappling Sambo pod Sensei Gokorem Chiviyanem
Associate Instructor pod Sensei Erik Paulson
II kroty zdobywca Hall of Fame (USA oraz Filipny)
Sifu Wojciech Adamusik.
Miejsce: Lodz ul Łanowa 85 Szkoła Sztuk Walk
termin: 22.02.2014 w godz 10.00 do 15.30

Koszt 100zł
rezerwacja miejsc do 17.02.2014
Zapraszamy!
 
Wojciech Adamusik
2  Kategoria ogólna / Newsy / GM Richard Bustillo- seminarium Lodz : Wrzesień 27, 2012, 07:42:28

Zapraszamy serdecznie na kolejne seminarium poprowadzone przez legendarnego ucznia Bruce'a Lee GM Richarda Bustillo!

GrandMaster Richard Bustillo
Mistrz Jeet Kune Do
11 stopien mistrzowski w Doce Pares (najwyższy po SGM Cacoy Canette)
Blackbelt pod Sensei Gene Lebell i Gokor Chivichyan - Judo Jiu Jitsu Sambo Grappling
Instructor Muay Thai

Założyciel i główny Instructor w International Martial Arts and Boxing Academy
Trener amerykańskiej drużyny College at the Olumpic Training Center in Colorado Springs
GM Richard Bustillo to legenda , która zapisała się w Hall of Fame jako Black Belt Instructor of the Year.
Jego nazwisko jest wyryte w Martial Arts History Museum
Kilkukrotny zdobywca Hall of Fame na Filipinach za wkład i rozwój Doce Pares na świecie
Wieloletni szkoleniowiec Policji,służb specjalnych oraz wojska
seminarium rozpocznie się w dniu 17.listopada o godz 10.00 a zakonczy o godzinie 14.00
(tak samo w niedzielę)
Zakres materialu na seminarium:

Jeet Kune Do
MMA
Muay Thai
Doce Pares

koszt - 250zł za 2 dni

Zapisy w Szkole Sztuk Walk Wojciecha Adamusika lub wplata na konto:

SZKOŁA SZTUK WALK WOJCIECHA ADAMUSIKA
ING BANK SLASKI O W LODZI UL PLANTOWA 1
77 1050 1461 1000 0022 5219 3525

Wplaty min 100 zl dokonujemy do 01.11.2012r!
3  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Sensei Gokor Chivichyan - : Marzec 11, 2012, 22:15:50
Informuję iż kończą się już miejsca na seminarium!
4  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Sensei Gokor Chivichyan - : Marzec 10, 2012, 22:57:34
wspaniały Nauczyciel i skromny człowiek...
5  Kategoria ogólna / Newsy / Sensei Gokor Chivichyan - : Marzec 10, 2012, 08:10:19
Najmłodszy z trzech braci, Gokor Chivichyan urodził się 10 maja 1963 roku w Erywaniu w Armenii. Gokor był bardzo agresywnym dzieckiem i zdarzało mu się bić ze starszymi od siebie dziećmi, które mieszkały w okolicy. Po ujrzeniu walk na ulicach Erywania, student Dinamo Studio zaprosił pięcioletniego Gokora na treningi w jego szkole. Już od pierwszego dnia w szkole, główny instruktor zapasów wiedział, że Gokor to świetny materiał na sportowca. Po roku intensywnych treningów, Gokor rozpoczął treningi w Sambo. Trenował minimum 4 – 5 godzin dziennie z większymi i bardziej zaawansowanymi sparingpartnerami, często ich pokonując.
W 1971 roku Gokor wziął udział w swoim pierwszym turnieju – Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów w Armenii, który wygrał pokonując swoich przeciwników szybko i bez problemów.

W wieku dziewięciu lat, Gokor ponownie stanął do rywalizacji w turnieju juniorów Sambo, na którym również zajął pierwsze miejsce w kategorii 10 – 12 lat. Zdobył złoty medal i zakwalifikował się do 72 Międzynarodowych Mistrzostw ZSRR Juniorów w Sambo w Rosji.

Rok 1973 był dla Gokora szczególny, ponieważ rozpoczął szkolenie Judo i wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorów w Armenii, a następnie wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Rosji Juniorów w Judo. To były pierwsze zawody w których Gokor doświadczył goryczy porażki. W walce finałowej, Gokor przegrał przez decyzję sędziów z trzykrotnym zwycięzcą tych zawodów. Chivichyan musiał wrócić do domu ze srebrnym medalem, lecz ta porażka zachęciła go do jeszcze cięższych treningów i przysiągł sobie, że nigdy więcej nie przegra żadnej walki.

W 1974r. ponownie przybył do Rosji, aby walczyć w Międzynarodowych Mistrzostwach ZSRR Juniorów Judo i Sambo. Spełniając wcześniej złożoną obietnicę, Gokor wywalczył dwa złote medale w obu turniejach. Od 1974 do 1979r. Gokor kontynuował starty w zawodach Judo i Sambo nie tylko w ZSRR, ale także w Europie i na całym świecie.

W 1980r. zakwalifikował się do radzieckiego zespołu olimpijskiego w Judo, ale nie dał rady pokonać starszego i bardziej doświadczonego przeciwnika, który odebrał mu złoty medal. Gokor był bardzo rozczarowany faktem, iż nie jest w stanie konkurować z zawodnikami na igrzyskach olimpijskich.

Rok później Gokor wraz z rodziną przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych (Los Angeles).

Chivichyan nie zaprzestał w dążeniach do spełnienia marzenia jakim było zdobycie olimpijskiego złota. Za swoją wytrwałość został nagrodzony przez możliwość szkolenia z legendą Gene „Judo” LeBell. Gene zaczął nauczać Gokora technik, których Ormianin jeszcze nigdy nie znał. Gokor szybko zaczął dodawać owe techniki do swoich treningów.
Dla 17-letniego Gokora był to trudny okres, treningi, nauka języka angielskiego, praca i próba poznania kultury amerykańskiej. Począwszy od 1982r. Gokor zaczął startować w turniejach Judo i walkach Professional No-Holds-Barred World Championship, gdzie każde chwyty były dozwolone. Niektóre walki były toczone za pieniądze a inny tylko dla doświadczenia i emocji.

Zawodowe walki i głód startu w turniejach zaprowadziły Gokora w nowe miejsca m.in. takie jak Francja, Japonia, Tajlandia, Meksyk, Kanada, Niemcy i Anglia. Gokor postanowił rozwinąć swój wachlarz technik i rozpoczął treningi boksu i Muay Thai w celu poprawy już i tak ogromnych umiejętności walki w stójce.

Celem Gokora były ciężkie treningi oraz otrzymanie obywatelstwa USA, aby mógł wystartować w 1984 roku w igrzyskach olimpijskich z zespołem Judo z USA, jednak nie był w stanie tak szybko zdobyć obywatelstwa. Podróżując tam i z powrotem między Ameryką i Rosją, Gokor zakwalifikował się do radzieckiego zespołu, ale i tym razem nie mógł dostać się na igrzyska olimpijskie ze względu na radziecki bojkot.

W 1987r. rywalizował o Międzynarodowy Puchar Świata Judo w Hiszpanii. Po 8 zwycięstwach, doszedł do finału trafiając na silnego przeciwnika z Francji. Po trzyminutowej walce, Gokor wygrał przez ippon.
Miał możliwość poznać bardzo dobrych i silnych zawodników z Brazylii, którzy trenowali Jiu-Jitsu. Byli oni pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności i zaprosili go na wspólne treningi. Do dziś są oni dobrymi przyjaciółmi i odwiedzają się w swoich szkołach.

Amerykańska Federacja Judo pomogła Gokorowi w uzyskaniu obywatelstwa USA w listopadzie 1987 roku aby ten mógł zakwalifikować się do kadry olimpijskiej. Kolejnym problemem okazał się czas a raczej jego brak w związku z czym Chivichyan nie zdobył odpowiedniej ilości punktów aby rywalizować na olimpiadzie.

W roku 1989 zdobył cztery tytuły mistrzowskie Professional World NHB/MMA i był gotowy na kompletnie nowe wyzwanie, małżeństwo! Mierząc się z tym wyzwaniem, Gokor zdecydował się przejść na emeryturę jako zawodowy i profesjonalny zawodnik. Poświęcił się rodzinie, swojej żonie Narine oraz nowonarodzonemu dziecku, Arthurowi urodzonemu 16 maja 1990 roku.

Gokor Chivichyan miał walkę we krwi, dlatego długo oczekiwana Akademia Hayastan MMA została otwarta w Hollywood w 1991 roku. W swojej długiej historii zwycięstw i zdobytych tytułów mistrza dzięki unikalnemu systemowi walki, Gokor założył swoją własną szkolę, która odniosła olbrzymi sukces dzięki setkom ambitnych uczniów.
Hayastan MMA Academy przyjmowała ludzi z całego świata, którzy chcieli tam trenować, zyskała reputację w społeczności sportów walki oraz należne miejsce jako ośrodek, gdzie można trenować Mixed Martial Arts (MMA).

Od samego początku uczniowie Gokora trenowali ciężko i pięli się góry, aby stać się mistrzami w Judo, Jiu-Jitsu/BJJ, Submission Grappling, Sambo, MMA, w tym także ekstremalnych walk w Pancrase, UFC, WEC, Dream, M-1 oraz Strikeforce.

Gokor dostawał wiele propozycji walk w tych organizacjach, lecz wolał siebie w roli nauczyciela mistrzów. Mimo tylu rzeczy jakie działy się w jego życiu, znalazł jeszcze czas, aby wystartować i wygrać zawody US Judo Nationals w 1994 roku.

Jedyną rzeczą, która mogła przyćmić sukcesy jego uczniów były narodziny jego drugiego syna Garry’ego 17 lipca 1996 roku.

W styczniu 1997r. trafia się okazja aby na moment zapomnieć o emeryturze i podjąć walkę na kolejnych zawodach Professional No-Holds Barred World Championship. Jego przeciwnikiem był mistrz świata NHB/MMA z Japonii Bill „Mr. Maeda” Maeda, którego rekord to ponad 200 zwycięstw i ani jednej porażki. Dla Gokora, ta walka nie była typowym wyzwaniem, lecz szansą pokazania wszystkim jak niszczycielski i efektywny jest styl Hayastan MMA. Walka odbyła się w połowie 1997 roku i była transmitowana na całym świecie w systemie pay-per-view. Przy ogromnej publiczności w Alabamie Gokor pokonał Mr. Maede w 51 sekund przy dopingu swoich przyjaciół, rodziny i uczniów. Gokor w tej walce zaszokował wielu widzów swoją szybkością, wytrzymałością i techniką.
W tym samym roku Gokor został włączony do grona sław czarnych pasów i wyróżniony prestiżową nagrodą „Instruktor Judo roku 1997”

Akademia Gokora i jego rola jako założyciela szkoły została opisana w wielu magazynach i czasopismach takich jak Kung Fu Magazine, Black Belt, Jiu-Jitsu, Grappling, Karate, niemiecki Budo Magazine, Los Angeles Times oraz wielu innych gazetach na całym świecie.

(1984-1997r.) Poza uczeniem adeptów sportów walki, Gokor miał również okazję pojawić się na srebrnym ekranie jako aktor i kaskader w filmach fabularnych, takich jak Blood Sport II, Streets of Rage, Personal Vendetta w programach telewizyjnych takich jak JAG, It’s On Your Good oraz programach sportowych i informacyjnych. Od tamtego czasu do teraz, Gokor pojawiał się jeszcze w wielu innych filmach, programach rozrywkowych i innych mediach.

Nic jednak nie może się równać z treningami syna Arthura i obserwowaniem jak pięciokrotnie wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Judo Juniorów oraz zawody olimpijskie Judo w 2000 roku. Z tego rodzaju sukcesami, Arthur przechodzi do No Gi Submission Grappling oraz treningów MMA jednocześnie kontynuując treningi Judo.

Obecnie Gokor trenuje profesjonalnych zawodników oraz amatorów Judo, Sambo i MMA. Wielu mistrzów MMA z całego świata przyjeżdża dziś do Hayastan MMA Academy w celu wymiany wiedzy z Gokorem. Filie Hayastan Academy znajdują się w całej Ameryce Północnej, Europie i w Armenii.
okor prowadzi także seminaria na całym świecie oraz szkoli instruktorów samoobrony LAPD (Policja Los Angeles) od 1996 roku. Otrzymał wyróżnienia od władz i społeczności miasta Los Angeles za swoje usługi i za szkolenie służb mundurowych. Na policji Los Angeles się nie kończy ponieważ nauczał także ludzi z FBI, liczne zespoły SWAT oraz Interpolu w Europie.

W 2008 roku Gokor Chivichyan wraz z zespołem Judo ze swojej akademii pojawił się na Międzynarodowych Mistrzostwach USA w Judo i co było niespodzianką dla wielu osób sam wziął udział w zawodach. Został poproszony o reprezentowanie klubu i całego kraju. Na początku nie chciał brać udziału w mistrzostwach z powodu kontuzji i nie przygotowania do walki. Po wielu prośbach dał się namówić w efekcie czego zdominował konkurencję i wygrał turniej.

Gokor startuje w zawodach być może dla zabawy, może dla pieniędzy jednak jego marzeniem jest to, aby Gene LeBelle & Gokor’s Hayastan Fighting Association (HFA / Dawniej – Grappling World) rozgałęziała się na całym świecie, a ich uczniowie mogli zajść tak daleko jak Gokor lub jeszcze dalej.

Gokor w swoim rekordzie ma ponad 400 wygranych walk w NHB, MMA, Judo, BJJ, Submission Grappling i Sambo. Jako zawodowy fighter nie przegrał ani razu. Mimo, że osiągnął tak wiele sukcesów w świecie sportów walki, Gokor jest pokornym, uczciwym i przyjaznym człowiekiem dla każdego kogo napotka. Jego szacunek dla wszystkich ludzi jest pierwszą rzeczą jaką można zaobserwować w pierwszych sekundach spotkania z nim. Ta niezwykła postawa czyni go prawdziwym mistrzem nie tylko w walce, ale także mistrzem w życiu.
6  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Marzec 10, 2012, 07:59:49
W maju GM Bustillo będzie w Neapolu - Ci którzy lubią wycieczki bedą mieli nie lada gratke moc trenować z uczniem Brucea Lee prawdziwe Jeet Kune Do
7  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 10, 2012, 07:56:56
Seminarium z Sensei Gokorem już niebawem.informuje wszystkich ze pozostało już tylko kilka wolnych miejsc
8  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Marzec 06, 2012, 23:09:39
Na seminarium z Jeet Kune Do prowadzone przez ucznia i bliskiego przyjaciela Bruce'a Lee zaproszę już niebawem - oczywiście do Łodzi!
9  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 06, 2012, 23:07:56
oj dzieciaku....skonczylismy rozmowe zaczniemy ja jak bedziesz dorosly. stopnie osiołku wydawane byly w roznych stylach ale ty wtedy robiles jeszcze w majtki.
ok dobrej zabawy zycze i radze |po raz ostatni byś odnosił się z szacunkiem do ludzi włącznie ze mną albo sie do mnie nie odzywaj.
10  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Marzec 05, 2012, 13:03:42
do Ring - teraz masz okazję być na kolejnym seminarium co prawda będzie ono dotyczyło Grapplingu,Sambo, MMa - ale za to z kim!
Zapraszam
11  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 05, 2012, 13:02:28
 Duży uśmiech oj pogadamy kiedyś.a z Sifu Tackettem niczego nie muszę wyjaśniac - bo to b zabawna historia była i tyle,ale jakbyś brał udział w seminarium i seminariach to byś wiedział Duży uśmiech
prosze abys nie zasmiecał moich ogłoszeń pisz swoje mądrosci życiowe na swoich.
Miejsca na seminarium z Sensei Gokorem powoli sie kończą - proszę więc wszystkich zainteresowanych o sprężanie się!
12  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 04, 2012, 17:02:47
powracając do zasadniczego tematu , który założyłem polecam obejrzec małe co nie co odnosnie seminarium z Sensei Gokorem

http://www.youtube.com/watch?v=o63lZQnvsKA
13  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Marzec 04, 2012, 17:00:38
Seminarium jak każde z GM Bustillo było b ciekawe i pełne pokory dla uczestników.
Były ekipy z USA Wielkiej Brytanii, Italii oraz z naszego kraju rzecz jasna.
Na seminarium główny nacisk GM Bustillo położył na poruszanie w JKD oraz przechwytywanie ataku przeciwnika.Były też stop kicki , kombinacje z Muay Thai oraz Doce Pares.
Nie zabrakło równiez sesji sparingowych
Długo by pisac zajrzyj na naszą stronkę  www.jeetkunedo.pl
serdecznie pozdrawiam
14  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: uczeń Bruce'a Lee w Łodzi - seminarium !!! : Marzec 04, 2012, 16:56:33
Ring - nie było Cię więc jedną z odpowiedzi masz pod poniższym adresem

http://www.youtube.com/watch?v=Ociz3FWBp3E
15  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 04, 2012, 16:53:52
To że Al Novak odszedł - wiem "geniuszu" bo trenowałem z nim.
Nie obrazam cie sam to robisz i po raz ostatni radze nie obrazaj mojej osoby i nie pisz w ten sposób bo jestes troche za młody to raz a wdwa kultura tego wymaga. bo żle to świadczy o młodym nauczycielu jakim starasz się być.pamiętaj to co napisalem kilka lat temu - stac mnie czasowo i finansowo by spotkac sie z Toba osobiście - rozmawialiśmy juz o tym kiedyś na innym forum,więc b proszę zajmij się swoim seminarium a moje zostaw w spokoju.
pozdrawiam
Strony: [1] 2
| urządzenie do mycia okien || pisanie prac mgr || pompy ciepła Łódź || pisanie prac inżynierskich || praca magisterska przykłady |