Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
Aktualności: Forum o Bruce Lee. Zapraszamy do dyskusji.
 
  Pokaż wiadomości
Strony: 1 [2]
16  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Marzec 01, 2012, 23:47:16
Jun Fan - na szczęście dla innych Ty masz wiedzę tylko z ksiązek i z internetu- inni trenują z uczniami Bruce'a Lee oraz wiedzą kim jest np Al Novak, Gene Lebell oraz Gokor.
Ile dla Bruce'a zrobił dobrego Gene Lebell - Ty nie dowiesz się prawdopodobnie nigdy - (niestety) oraz ile Bruce zrobił dla Sensei Gene.
Po co wypisujesz swoje mądrości - przyjedz, poćwicz i skomentuj to pozniej , ale nie, Ty nawet jak był Sifu Larry Hartsell, Gm Bustillo - to uznałeś ze lepiej pisac  niż trenowac...hm czas Ci ucieka tak jak kazdemu pamiętaj o tym i trenuj tego Ci życzę z całego serca.Jeżeli uważasz że masz odpowiednią wiedzę i chcesz się nią podzielić z zakresu JFJKD - to z chęcią zaproszę Cię do poprowadzenia seminarium w Łodzi.Nie żartuję.Pomyśl o tym.
pozdrawiam serdecznie i zapraszam na seminarium z Sensei Gokorem lub GM Bustillo.
17  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Luty 27, 2012, 23:37:26

Co ma wspolnego Gokor i Gene Lebell z JKd hmm no tak tylko $$
18  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Luty 12, 2012, 19:26:34
http://www.youtube.com/watch?v=o63lZQnvsKA


Najmłodszy z trzech braci, Gokor Chivichyan urodził się 10 maja 1963 roku w Erywaniu w Armenii. Gokor był bardzo agresywnym dzieckiem i zdarzało mu się bić ze starszymi od siebie dziećmi, które mieszkały w okolicy. Po ujrzeniu walk na ulicach Erywania, student Dinamo Studio zaprosił pięcioletniego Gokora na treningi w jego szkole. Już od pierwszego dnia w szkole, główny instruktor zapasów wiedział, że Gokor to świetny materiał na sportowca. Po roku intensywnych treningów, Gokor rozpoczął treningi w Sambo. Trenował minimum 4 – 5 godzin dziennie z większymi i bardziej zaawansowanymi sparingpartnerami, często ich pokonując.
W 1971 roku Gokor wziął udział w swoim pierwszym turnieju – Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów w Armenii, który wygrał pokonując swoich przeciwników szybko i bez problemów.

W wieku dziewięciu lat, Gokor ponownie stanął do rywalizacji w turnieju juniorów Sambo, na którym również zajął pierwsze miejsce w kategorii 10 – 12 lat. Zdobył złoty medal i zakwalifikował się do 72 Międzynarodowych Mistrzostw ZSRR Juniorów w Sambo w Rosji.

Rok 1973 był dla Gokora szczególny, ponieważ rozpoczął szkolenie Judo i wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Juniorów w Armenii, a następnie wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Rosji Juniorów w Judo. To były pierwsze zawody w których Gokor doświadczył goryczy porażki. W walce finałowej, Gokor przegrał przez decyzję sędziów z trzykrotnym zwycięzcą tych zawodów. Chivichyan musiał wrócić do domu ze srebrnym medalem, lecz ta porażka zachęciła go do jeszcze cięższych treningów i przysiągł sobie, że nigdy więcej nie przegra żadnej walki.

W 1974r. ponownie przybył do Rosji, aby walczyć w Międzynarodowych Mistrzostwach ZSRR Juniorów Judo i Sambo. Spełniając wcześniej złożoną obietnicę, Gokor wywalczył dwa złote medale w obu turniejach. Od 1974 do 1979r. Gokor kontynuował starty w zawodach Judo i Sambo nie tylko w ZSRR, ale także w Europie i na całym świecie.

W 1980r. zakwalifikował się do radzieckiego zespołu olimpijskiego w Judo, ale nie dał rady pokonać starszego i bardziej doświadczonego przeciwnika, który odebrał mu złoty medal. Gokor był bardzo rozczarowany faktem, iż nie jest w stanie konkurować z zawodnikami na igrzyskach olimpijskich.

Rok później Gokor wraz z rodziną przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych (Los Angeles).

Chivichyan nie zaprzestał w dążeniach do spełnienia marzenia jakim było zdobycie olimpijskiego złota. Za swoją wytrwałość został nagrodzony przez możliwość szkolenia z legendą Gene „Judo” LeBell. Gene zaczął nauczać Gokora technik, których Ormianin jeszcze nigdy nie znał. Gokor szybko zaczął dodawać owe techniki do swoich treningów.
Dla 17-letniego Gokora był to trudny okres, treningi, nauka języka angielskiego, praca i próba poznania kultury amerykańskiej. Począwszy od 1982r. Gokor zaczął startować w turniejach Judo i walkach Professional No-Holds-Barred World Championship, gdzie każde chwyty były dozwolone. Niektóre walki były toczone za pieniądze a inny tylko dla doświadczenia i emocji.

Zawodowe walki i głód startu w turniejach zaprowadziły Gokora w nowe miejsca m.in. takie jak Francja, Japonia, Tajlandia, Meksyk, Kanada, Niemcy i Anglia. Gokor postanowił rozwinąć swój wachlarz technik i rozpoczął treningi boksu i Muay Thai w celu poprawy już i tak ogromnych umiejętności walki w stójce.

Celem Gokora były ciężkie treningi oraz otrzymanie obywatelstwa USA, aby mógł wystartować w 1984 roku w igrzyskach olimpijskich z zespołem Judo z USA, jednak nie był w stanie tak szybko zdobyć obywatelstwa. Podróżując tam i z powrotem między Ameryką i Rosją, Gokor zakwalifikował się do radzieckiego zespołu, ale i tym razem nie mógł dostać się na igrzyska olimpijskie ze względu na radziecki bojkot.

W 1987r. rywalizował o Międzynarodowy Puchar Świata Judo w Hiszpanii. Po 8 zwycięstwach, doszedł do finału trafiając na silnego przeciwnika z Francji. Po trzyminutowej walce, Gokor wygrał przez ippon.
Miał możliwość poznać bardzo dobrych i silnych zawodników z Brazylii, którzy trenowali Jiu-Jitsu. Byli oni pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności i zaprosili go na wspólne treningi. Do dziś są oni dobrymi przyjaciółmi i odwiedzają się w swoich szkołach.

Amerykańska Federacja Judo pomogła Gokorowi w uzyskaniu obywatelstwa USA w listopadzie 1987 roku aby ten mógł zakwalifikować się do kadry olimpijskiej. Kolejnym problemem okazał się czas a raczej jego brak w związku z czym Chivichyan nie zdobył odpowiedniej ilości punktów aby rywalizować na olimpiadzie.

W roku 1989 zdobył cztery tytuły mistrzowskie Professional World NHB/MMA i był gotowy na kompletnie nowe wyzwanie, małżeństwo! Mierząc się z tym wyzwaniem, Gokor zdecydował się przejść na emeryturę jako zawodowy i profesjonalny zawodnik. Poświęcił się rodzinie, swojej żonie Narine oraz nowonarodzonemu dziecku, Arthurowi urodzonemu 16 maja 1990 roku.

Gokor Chivichyan miał walkę we krwi, dlatego długo oczekiwana Akademia Hayastan MMA została otwarta w Hollywood w 1991 roku. W swojej długiej historii zwycięstw i zdobytych tytułów mistrza dzięki unikalnemu systemowi walki, Gokor założył swoją własną szkolę, która odniosła olbrzymi sukces dzięki setkom ambitnych uczniów.
Hayastan MMA Academy przyjmowała ludzi z całego świata, którzy chcieli tam trenować, zyskała reputację w społeczności sportów walki oraz należne miejsce jako ośrodek, gdzie można trenować Mixed Martial Arts (MMA).

Od samego początku uczniowie Gokora trenowali ciężko i pięli się góry, aby stać się mistrzami w Judo, Jiu-Jitsu/BJJ, Submission Grappling, Sambo, MMA, w tym także ekstremalnych walk w Pancrase, UFC, WEC, Dream, M-1 oraz Strikeforce.

Gokor dostawał wiele propozycji walk w tych organizacjach, lecz wolał siebie w roli nauczyciela mistrzów. Mimo tylu rzeczy jakie działy się w jego życiu, znalazł jeszcze czas, aby wystartować i wygrać zawody US Judo Nationals w 1994 roku.

Jedyną rzeczą, która mogła przyćmić sukcesy jego uczniów były narodziny jego drugiego syna Garry’ego 17 lipca 1996 roku.

W styczniu 1997r. trafia się okazja aby na moment zapomnieć o emeryturze i podjąć walkę na kolejnych zawodach Professional No-Holds Barred World Championship. Jego przeciwnikiem był mistrz świata NHB/MMA z Japonii Bill „Mr. Maeda” Maeda, którego rekord to ponad 200 zwycięstw i ani jednej porażki. Dla Gokora, ta walka nie była typowym wyzwaniem, lecz szansą pokazania wszystkim jak niszczycielski i efektywny jest styl Hayastan MMA. Walka odbyła się w połowie 1997 roku i była transmitowana na całym świecie w systemie pay-per-view. Przy ogromnej publiczności w Alabamie Gokor pokonał Mr. Maede w 51 sekund przy dopingu swoich przyjaciół, rodziny i uczniów. Gokor w tej walce zaszokował wielu widzów swoją szybkością, wytrzymałością i techniką.
W tym samym roku Gokor został włączony do grona sław czarnych pasów i wyróżniony prestiżową nagrodą „Instruktor Judo roku 1997”

Akademia Gokora i jego rola jako założyciela szkoły została opisana w wielu magazynach i czasopismach takich jak Kung Fu Magazine, Black Belt, Jiu-Jitsu, Grappling, Karate, niemiecki Budo Magazine, Los Angeles Times oraz wielu innych gazetach na całym świecie.

(1984-1997r.) Poza uczeniem adeptów sportów walki, Gokor miał również okazję pojawić się na srebrnym ekranie jako aktor i kaskader w filmach fabularnych, takich jak Blood Sport II, Streets of Rage, Personal Vendetta w programach telewizyjnych takich jak JAG, It’s On Your Good oraz programach sportowych i informacyjnych. Od tamtego czasu do teraz, Gokor pojawiał się jeszcze w wielu innych filmach, programach rozrywkowych i innych mediach.

Nic jednak nie może się równać z treningami syna Arthura i obserwowaniem jak pięciokrotnie wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Judo Juniorów oraz zawody olimpijskie Judo w 2000 roku. Z tego rodzaju sukcesami, Arthur przechodzi do No Gi Submission Grappling oraz treningów MMA jednocześnie kontynuując treningi Judo.

Obecnie Gokor trenuje profesjonalnych zawodników oraz amatorów Judo, Sambo i MMA. Wielu mistrzów MMA z całego świata przyjeżdża dziś do Hayastan MMA Academy w celu wymiany wiedzy z Gokorem. Filie Hayastan Academy znajdują się w całej Ameryce Północnej, Europie i w Armenii.
okor prowadzi także seminaria na całym świecie oraz szkoli instruktorów samoobrony LAPD (Policja Los Angeles) od 1996 roku. Otrzymał wyróżnienia od władz i społeczności miasta Los Angeles za swoje usługi i za szkolenie służb mundurowych. Na policji Los Angeles się nie kończy ponieważ nauczał także ludzi z FBI, liczne zespoły SWAT oraz Interpolu w Europie.

W 2008 roku Gokor Chivichyan wraz z zespołem Judo ze swojej akademii pojawił się na Międzynarodowych Mistrzostwach USA w Judo i co było niespodzianką dla wielu osób sam wziął udział w zawodach. Został poproszony o reprezentowanie klubu i całego kraju. Na początku nie chciał brać udziału w mistrzostwach z powodu kontuzji i nie przygotowania do walki. Po wielu prośbach dał się namówić w efekcie czego zdominował konkurencję i wygrał turniej.

Gokor startuje w zawodach być może dla zabawy, może dla pieniędzy jednak jego marzeniem jest to, aby Gene LeBelle & Gokor’s Hayastan Fighting Association (HFA / Dawniej – Grappling World) rozgałęziała się na całym świecie, a ich uczniowie mogli zajść tak daleko jak Gokor lub jeszcze dalej.

Gokor w swoim rekordzie ma ponad 400 wygranych walk w NHB, MMA, Judo, BJJ, Submission Grappling i Sambo. Jako zawodowy fighter nie przegrał ani razu. Mimo, że osiągnął tak wiele sukcesów w świecie sportów walki, Gokor jest pokornym, uczciwym i przyjaznym człowiekiem dla każdego kogo napotka. Jego szacunek dla wszystkich ludzi jest pierwszą rzeczą jaką można zaobserwować w pierwszych sekundach spotkania z nim. Ta niezwykła postawa czyni go prawdziwym mistrzem nie tylko w walce, ale także mistrzem w życiu.
 
19  Kategoria ogólna / Newsy / Seminarium Sambo Jiu Jitsu z Gokor Chivichyan Łódź! : Luty 12, 2012, 19:21:13
24 i 25 marca 2012 r odbędzie się kolejne SEMINARIUM

Z  SENSEI GOKOR CHIVICHYAN!!!

Miejsce:
Łódź ul. Małachowskiego 5/7
(godziny rozpoczęcia 10,00 do 14.00)

Serdecznie zapraszam na kolejne 2 dniowe seminarium które poprowadzi Mistrz Gokor Chivichyan. (rekord 400-0-0)
Specjalista od leg locków , rzutów obaleń i dźwigni.
Jest to kolejne III już seminarium , na którym oprócz naszych rodzimych uczestników zjawią się ekipy z USA , Italii,Łotwy , Anglii.
Seminarium będzie trwało po 4 godziny w sobotę i niedzielę.
koszt za 2 dni=250zł
godziny rozpoczęcia podam wkrótce.
W piątek 23 .03.2012r o godz 18.30 do 20 w Szkole Sztuk Walk Wojciecha Adamusika odbędzie się lekcja prywatna.(koszt 120 zł)
Zapisy na seminarium już ruszyły!
Proszę rezerwować miejsca osobiście w siedzibie lub przedpłatą na konto naszej Szkoły:
Szkoła Klub Jeet Kune Do Adamusik Wojciech
ING Bank Sląski 77 1050 1461 1000 0022 5219 3525

20  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: uczeń Bruce'a Lee w Łodzi - seminarium !!! : Wrzesień 12, 2011, 11:43:11
cieszę się że to zrozumiałeś ...
21  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Wrzesień 12, 2011, 11:41:56
Miejsce: Łódz ul Karpacka 61 klub sportowy Tęcza
22 i 23.10.2011 - sbt i ndz w godz 10.00 - 14.00
Koszt seminarium = 200 zł dwa dni
w dniu 21.10.2011 o godz 19.30 do 22.00 w Szkole Sztuk Walk Wojciecha Adamusika ul Łanowa 85 odbędzie się lekcja prywatna z GM Bustillo
koszt- 100 zł
serdecznie zapraszamy!
22  Kategoria ogólna / Newsy / Seminarium Jeet Kune Do z GM Bustillo w Łodzi! : Sierpień 23, 2011, 11:15:45
Po raz kolejny na zaproszenie Sifu Wojciecha Adamusika będziemy gościć w naszym kraju legendarnego GM Richarda Bustillo!
Seminarium odbędzie się w Łodzi w dniach :
22 i 23.10,2011.
w dniu 21.10 - odbędą się lekcje prywatne.
Wszelkie szczególy dotyczące miejsca, ceny za seminarium oraz lekcje prywatne podam niebawem.
Tematyka seminarium
Jeet Kune Do - Bruce'a Lee
Doce Pares
MMA,jiu jitsu , grappling
Muay Thai
Zapraszam wszystkich serdecznie na udział w tym niezwykłym seminarium
pozdrawiam

GrandMaster Richard Bustillo
Mistrz Jeet Kune Do
11 stopien mistrzowski w Doce Pares (najwyższy po SGM Cacoy Canette)
Blackbelt pod Sensei Gene Lebell i Gokor Chivichyan - Judo Jiu Jitsu Sambo Grappling
Instructor Muay Thai

Założyciel i główny Instructor w International Martial Arts and Boxing Academy
Trener amerykańskiej drużyny College at the Olumpic Training Center in Colorado Springs
GM Richard Bustillo to legenda , która zapisała się w Hall of Fame jako Black Belt Instructor of the Year.
Jego nazwisko jest wyryte w Martial Arts History Museum
Kilkukrotny zdobywca Hall of Fame na Filipinach za wkład i rozwój Doce Pares na świecie
Wieloletni szkoleniowiec Policji,służb specjalnych oraz wojska

Serdecznie wszystkich zapraszam na możliwośc trenowania z jednym z nielicznych Mistrzow świata sztuk walk!
 
______________________________
23  Kategoria ogólna / Newsy / Odp: uczeń Bruce'a Lee w Łodzi - seminarium !!! : Listopad 29, 2010, 12:12:15
Cano - nie odzywaj się bo Twoja wiedza rozśmiesza ludzi którzy znają temat a Ty JF JKD jak masz jakiś problem to kiedyś Ci powiedziałem jak mozna go rozwiązać.
Więcej kultury i pokory Ci życzę
24  Fora tematyczne / Bruce Lee / Odp: Tajemnica śmierci Bruce'a Lee : Sierpień 04, 2010, 16:42:18
Witam wszystkich fanów jkd oraz Bruce'a lee.
Bardzo ciekawie piszecie dlatego stwierdziłem iż może moje 3 grosze coś Wam pomogą.
JKD zajmuje się już bardzo długo - jestem Full instructorem pod GM Richardem Bustillo -trenowałem długo z 2 innymi uczniami Bruce'a min Guro Dan Inosanto oraz ŚP Sifu Larry Hartsell'em
Mam dużo filmów szkoleniówek-to oczywiste
Mam też kilka pamiątem min oryginalną i OSTATNIĄ wizytówkę Brucea'Lee którą wręczył mi GM Bustillo od niego i od Lindy Lee.
Czytając Wasze wypowiedzi nie mogę się oprzeć jednemu pytaniu
Mianowicie- tak wielu z Was tak wiele ciekawych rzeczy i ciekawostek pisze o Bruce więc dlaczego nie skorzystacie z tego iz 2 i3 pażdziernika w mojej szkole jest jego uczeń Mistrz Bustillo?
Przeciez to niepowtarzalna okazja do: potrenowania z I reki instruktorem o światowej sławie oraz do zadawania mu mnóstwo pytań na które Mistrz z pewnością Wam odpowie
Ludzie - zapraszam Was serdecznie.
Dowiedzie sie od żródła a nie z internetu czy wycinków z gazet.
pozdrawiam Was wszystkich mając nadzieję na owocne dyskusje
Wojciech Adamusik
25  Kategoria ogólna / Newsy / uczeń Bruce'a Lee w Łodzi - seminarium !!! : Sierpień 03, 2010, 08:37:58
Szkoła Sztuk Walk SIgung Wojciecha Adamusika zaprasza na kolejne niesamowite seminarium które odbędzie s ie w dniach  02 i 03 pazdziernika 2010r w Łodzi na hali WAM-u przy ul 6 Sierpnia 71 w godz 10.00 do 14.00 sbt i ndz. Seminarium porowadzi GM Richard Bustillo - uczeń Bruce'a Lee !
Będą też lekcje prywatne (szczegóły wkrótce)
Koszt seminarium 200 zł
Program seminarium w większości obejmie Jeet Kune Do oraz Muay Thai i Filipino Martial Arts
nocleg za darmo na matach w Szkole Wojciecha Adamusika
Prawdziwa gratka dla wszystkich kochających sztuki walki i oczywiście Bruce'a Lee
wszelkie info odnośnie wpłat czy inne pytania prosze kierować na
izawoy@wp.pl
601 307 106 - Sigung Wojciech Adamusik
lub tel Szkoły + 42 640 58 88

www.jeetkunedo.pl

pozdrawiam i serdecznie zapraszam
Strony: 1 [2]
| urządzenia czyszczące || Esej za Grosze || http://www.pisaniezagrosze.pl/ || druk na płótnie Textileprint || Apteki |